stat4u

Przyjaciele naszego bloga:

artykuły ogrodnicze
Blog > Komentarze do wpisu

Trudny wybór gatunku jabłoni

Hodowanie jabłka w Polsce jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Są także inne kraje, w których hodowle jabłek są bardzo popularne i bardzo opłacalne, ponieważ wystarczy posadzić dobre drzewa i owoce same rosną. Nie trzeba martwic się o to, żeby podlewać owoce. Można jedynie zbierać je systematycznie, ale jeśli opadną same na ziemie to też nie będzie szkodliwe, ponieważ dojrzalsze owoce są lepsze w smaku.

Można zdecydować się także na kilka rodzajów takich jabłek. Są renety są jabłka lobo, Golden i inne gatunki. Można także hodować jabłka nadające się do przetwórstwa. Są one tańsze niż jabłka nadające się do konsumpcji, a także lepsze w smaku dla tych, którzy wolą coś kwaśnego.

Jabłka to wspaniała rzecz do robienia domowych soków i innych przetworów, takich jak surówki owocowe, albo nawet wina z jabłek, które są wyśmienite w smaku. Trzeba jednak umieć zrobić domowe wino, a jabłka są najtańszym pomysłem na to, gdyż nie opłaca się kupować ani winogron ani wiśni, które są bardzo drogie i nieopłacalne żeby zrobić wino tanim kosztem.

niedziela, 02 grudnia 2012, rechott
Tagi: jabłka

Polecane wpisy