stat4u

Przyjaciele naszego bloga:

artykuły ogrodnicze
Blog > Komentarze do wpisu

Kiedy założyć plantację truskawek?

Termin zakładania plantacji truskawek należy odpowiednio przewidzieć i zastanowić się czy chcemy truskawki posadzić okresem letnim, jesiennym czy wiosennym. Każdy z nich jest inny pod kątem wzrostu roślin, ich rozwijaniu się, a także jak duży plon owoców będzie do zebrania, gdy roślinki będą już dojrzałe.

Zakładanie plantacji w okresie wiosennym jest korzystne, jeżeli dysponujemy sadzonkami truskawek. Truskawki bez najmniejszych problemów przyjmą się, ukorzenią i będą silnie rosnąć po zasadzeniu. Należy odpowiednio o nie dbać, żeby nie uschły. Podobnie w okresie letnim – jest to najlepszy termin, w którym można zakładać plantacje truskawek. Pogoda i temperatura sprzyja rozwojowi truskawek więc wszystko idzie w dobrą i korzystną stronę. Rośliny sadzone w tym okresie dają duże plony w następnym roku.

Okres jesienny także sprzyja rozwojowi truskawek, ale pojawia się ryzyko nie ukorzenienia się sadzonek, a także przemarznięcie. Rośliny sadzone w tym terminie dają mniejszy plon w następnym roku.

środa, 18 stycznia 2012, rechott

Polecane wpisy